Meslek Türüne Uygun Ofis Mobilyası ve Tasarımı Nasıl Seçilir?

Meslek Türüne Uygun Ofis Mobilyası ve Tasarımı Nasıl Seçilir?

Çalışma hayatına devam eden kişilerin adeta ikinci evi olarak görülebilecek olan ofislerde de rahatlık ve konfora önem verilmesi gerekir. Ofis mobilyaları ziyaretçilere kurum hakkında bilgi vermekle kalmaz, imajın güçlendirilmesi için de değerlidir. Günün en verimli zamanlarının geçirildiği ofislerde kullanılan yönetici masaları günlük telaşın ve iş yoğunluğunun yükünü kaldıracak özellikler göstermelidir.

8 - Meslek Türüne Uygun Ofis Mobilyası ve Tasarımı Nasıl Seçilir?
Ofis Mobilyalarında Aranan Özellikler

Sağlığı bozmayacak, gerekli fonksiyonel özelliklere sahip ve kullanışlı ofis mobilyası modelleri aynı zamanda kaliteli ve şık olmalıdır. Ofise dekorasyonla uyumlu mobilya seçerken üzerinde durulması gereken en önemli konuysa yapılan işle uyumlu parçaların belirlenmesidir. Meslek gruplarına yönelik temel ihtiyaçları dikkate olarak tasarlanan ofis mobilyaları personel verimliliği üzerinde de etkili olacaktır. İnsan ilişkilerinin dinamik tutulmasını, içerideki enerjinin gün boyu sürmesini ve kurumsal kimliğin dışa yansımasını sağlayan seçimler, sağlık ve konfor kriterleri dikkate alınarak yapılmalıdır.

1034844dcaf9f08252a5cad82dcaeab7 1024x566 - Meslek Türüne Uygun Ofis Mobilyası ve Tasarımı Nasıl Seçilir?

Ofis Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Personel üzerinde dinlendirici etkiye sahip, sağlık açısından gerekli donanıma sahip ve ziyaretçiler tarafından da göze hoş gelen ofis mobilyası seçimleri klasik veya modern tarza göre belirlenebilir. Klasik bir ofis hayal edenlerin mobilya seçiminde ceviz ve fındık tonlarına yönelmesi önerilir. Doğal ahşap malzemelerle hazırlanan ürünler klasik mekanların vazgeçilmezleri arasında sayılabilir. Maliyeti daha yüksek olan bu ürünler uzun yıllar ilk günkü görünümüyle kullanılabilir. Hatta zaman içinde değer kazanacak seçimlerin ofiste kullanılan diğer aksesuarlarla da uyumlu olması istenir.

Modern ofislerde kullanılan mobilyalardaysa açık renkler ve beyaz dikkat çeker. Aydınlatma malzemelerinden koltuklara, yer döşemesinden yönetici masalarına kadar akla gelen her detayda minimalist etkiler göze çarpar. Özenle seçilerek bütünlük oluşturabilecek olan mobilya tercihleri çalışanlar üzerinde yarattığı pozitif etkiyle her zaman dikkat çeker. Çağın gerektirdiği ihtiyaçları karşılayabilen dekorasyonlar kullanıcısını yormadan yüksek performans sergilenmesine olanak sağlar.

1 - Meslek Türüne Uygun Ofis Mobilyası ve Tasarımı Nasıl Seçilir?

Takip edilen ,,